Пристанишна зона: приказна за духови

Пристанишна зона: приказна за духови

Шифра на артикл: 093788
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Зачадените бучни улици на Кардиф во 1890 год. го обезбедуваат амбиентот за оваа книга. Со неговото постојано активно пристаниште и индустриската заднина, градот што брзо се шири нуди богат избор за успешниот архитект, но нарачката да замени три пристанишни тераси од куќи со елегантен нов плоштад го доведува лице в лице со мрачниот, но примамлив подземен свет на од сиромаштија поттикнати пороци, нечистотија и бруталност. Додека неговата сопруга во нивната угледна куќа се обвива во тага по нивното мртвородено дете, архитектот се повеќе се отуѓува од нејзиниот студен свет, од нејзината класа и се повеќе се опседнува со прогонувачката визија на едно мистериозно, злоставувано дете од пристаништето, девојче или вистинско сениште? - коешто постојано, но кусо се наѕира додека новиот плоштад се издига врз разрушените улици. Постепено, тешко сфатливиот наратив се одгатнува додека магливиот чад и темнината на приказната ги прекршуваат остри зраци безмилосна светлина.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Демјан Валфорд Дејвис
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници66

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB