Одмаздата на Тудорите
Култура

Одмаздата на Тудорите

Шифра на артикл: 063919
ISBN: 9786082621838
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Елизабета е конечно на престолот. Очајна од ситуацијата таа го повикува својот најверен шпион да ù помогне со царството западнато во хаос, сплетки и заговори. Лондон, 1558 година. Кралицата, таканаречената Крва- вата Мери е мртва, а на тронот се искачува дваесетипетгодиш- ната Елизабета. Протераниот Брендон Прескот е повикан од страна на младата кралица да се врати во кралството. Обидот за труење на Елизабета го засенува нејзиното крунисување, но пред Брендон да го истражи, Елизабет го повикува насамо за да го испрати на многу подоверлива мисија: да ја пронајде нејзината најверна соработничка, Леди Пери, која исчезнала за време на посетата на семејниот имот во Јоркшир. Мистеријата околу Леди Пери се продлабочува а Брен- дон почнува да сфаќа дека во Дворецот на кралицата се случува многу повеќе отколку што се гледа, но колку повеќе се приближува до откривањето на мистеријата, толку повеќе се одалечува од можноста за обелоденување на вистината, која пак може да доведе до уништување на Елизабета. Од интригите во Вајтхол до смртоносното подземје на Лондон, Брендон е во трка со времето за да ја открие одмаздата што може да го разоткрие неговото закопано минато и да сруши сè за што досега се борел, вклучително и неговата лојалност кон саканата кралица.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор К. В. Гортнер
Издавач Култура
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kate Atkinson
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Natasha Pulley
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB