McTeague
Академска Книга

McTeague

Шифра на артикл: 038912
ISBN: 9780451531971
Код на производителот: 38912
Автор: Frank Norris
Достапно веднаш
0 МКД
199 МКД
199 МКД
3,22 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Помалку познат американски класик, МекТиг ја истражува помраcхната страна на успехот и замките на бракот за пар од поcхетокот на векот. МекТиг е приказна за сиромашен стоматолог кој гребе во Сан Франcиско на крајот на 19 век, и за неговата сопруга Трина, cхија добивка на лотарија од 5.000 долари покренува шокантен синджир на настани. Фановите на Джек Лондон и Теодор Драјзер ќе ја cенат богато изработжената проза и историски тоcхниот приказ на Америка од 19 век. Малку дела со таков графиcхки интензитет ја овековеcхиле мазната страна на американскиот урбан жживот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Класици
Автор Frank Norris
Издавач Академска Книга
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници384

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Vladimir Nabokov
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jones Suzanne
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jane Austen
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Allison Galbraith
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Данил Хармс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB