Како да црташ како уметник: На фарма
Едука Мак

Како да црташ како уметник: На фарма

Шифра на артикл: 002718
ISBN: 9786084737100
Код на производителот: 2718
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нови забавни книги создадени во соработка со издавачката куќа Маммотх Њорлд од Индија, наменети за децата од предучилишна и раноучилишна возраст. Серијата има два наслови со шарени налепници и интересни факти, кои им помагаат на децата да цртаат како што цртаат уметниците. Книгите содрјат инструкции за цртање разни предмети, јживотни и омилени цртани ликови во неколку чекори, развивајќи ги кај децата когнитивните и моторнички способности. чекор по чекор, децата ќе согледаат дека овој пристап е практичен, а цртањето е забавно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор /
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB