Креативна игра 4-5
Едука Мак

Креативна игра 4-5

Шифра на артикл: 003456
ISBN: 9786084737162
Код на производителот: 3456
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едукативни интегрирани прирачници за деца од предучилишна возраст, компатибилни со принципите и аспектите на програмата за рано учење и развој, со примена на холистичкиот пристап во обработката на содржините. Активностите се длабоко осмислени со различи илустративни и содржински креативни решенија за интегрирање на целите и задачите од повеќе воспитно-образовни подрачја и различните аспекти од развојот на детската личност. Прирачниците се погодни за индивидуални активности на децата, за развој според сопстевеното темпо и за неговото следење од стана на возрасните. Воедно даваат одлична можност и за воспоставување на интеракција и комуникација на релација дете-дете и дете-возрасен. Прирачниците ги има и на Албански јазик.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Лена Дамовска, Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници68

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB