Гатанки: погодувалки - пишувалки
Едука Мак

Гатанки: погодувалки - пишувалки

Шифра на артикл: 005041
Баркод: 9786084737605
Код на производителот: 5041
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга зафаќа еден сегмент што потекнува од нашиот фолклор – гатанките. Гатанките од секогаш биле одраз на народна мудрост, посебен јазик што го крие вистинското значење на предметите, појавите, поимите, за да го открие на интересен, шеговит начин. Преку сугестијата: одгатни – напиши – провери, преку книгата детето се вклучува во играта, која освен што дава знаење, истовремено отвора можност и за ликовно изразување на детето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници88

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 79 МКД
1,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 98 МКД
1,59 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 640 МКД
10,36 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB