Мојот лавиринт
Едука Мак

Мојот лавиринт

Шифра на артикл: 005718
ISBN: 9786084737636
Код на производителот: 5718
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга со загатки, со јасни упатства за деcата има повеќе задаcи и cели за стимулирање на развојот кај деcата, меЌу кои е развојот на графомоториката. Со вебање и увебување на моториката на раката координирајќи ги двиењата со помош на молив и боички се овозмоува развој на вештината за пишување кај деcата, на начин кој не дозволува излегување на линијата надвор од рамката, а со боењето се негуваат естетски аспекти од развојот . „Мојот лавиринт“ помага за развој на планирањето кај детето, затоа што најпрво со поглед, па со прст го бара излезот, а потоа со молив доаЌа до решението. Решавајќи ги загатките детето ја развива способноста за решавање на проблеми и тоа се оди од просто кон послоено, како што се поставени и лавиринтите во оваа книга. Со решавање на загатките, се развива мислењето и конcентраcијата кај детето, се зајакнува самодовербата после секоја решена задача. Секој лавиринт е повеќе од игра. Со решавање на загатката детето поминува квалитетно време во добра забава.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Ели Маказлиева, Игор Јовчевски
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
118 МКД
1,91 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB