Учам германски јазик и патувам
Едука Мак

Учам германски јазик и патувам

Шифра на артикл: 012293
ISBN: 9786084951117
Код на производителот: 12293
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
УЧАМ ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК И ПАТУВАМ е едукативна сликовница за деца во која главниот лик СУПЕР СМЕШКА сака да научи на германски јазик по некој збор, да патува во странство и да даде точен одговор. Да се претстави себеси и своето семејство, да научи букви, бои, броеви, да биде во учењето вешта, да научи и други нешта. Илустрациите и текстот создаваат единство и го наведуваат детето низ учење преку игра, на многу примамлив начин, лесно да научи зборови и поими од германскиот јазик.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Драгана Јанкуловска
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници16

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Tori Kosara
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Abbie Headon
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB