Labirinti im
Едука Мак

Labirinti im

Шифра на артикл: 036031
Код на производителот: 36031
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга со загатки, со јасни упатства за деcата има повеќе задачи и cели за стимулирање на развојот кај деcата, меЌу кои е развојот на графомоториката. Со вебање и увебување на моториката на раката координирајќи ги двиењата со помош на молив и боички се овозмоува развој на вештината за пишување кај деcата, на начин кој не дозволува излегување на линијата надвор од рамката, а со боењето се негуваат естетски аспекти од развојот . „Мојот лавиринт“ помага за развој на планирањето кај детето, затоа што најпрво со поглед, па со прст го бара излезот, а потоа со молив доаЌа до решението. Решавајќи ги загатките детето ја развива способноста за решавање на проблеми и тоа се оди од просто кон послоено, како што се поставени и лавиринтите во оваа книга. Со решавање на загатките, се развива мислењето и конcентраcијата кај детето, се зајакнува самодовербата после секоја решена задача. Секој лавиринт е повеќе од игра. Со решавање на загатката детето поминува квалитетно време во добра забава.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Tori Kosara
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Abbie Headon
799 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB