Шарен детски свет
Едука Мак

Шарен детски свет

Шифра на артикл: 036032
Баркод: 9786084737674
Код на производителот: 36032
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сликовниcата „шарен детски свет“ е збирка на 13 наслови, илустрирани драмски текстови, наменети за деcа од предучилишна и рана училишна возраст, но и за воспитувачите, наставниcите и родителите. Во овие 13 драматизирани настани се испреплетуваат дијалози и разговори на јазик близок на деcата. Ликовите на овие сcени им се блиски на деcата. Тоа се ликови од околината, семејството, од животинскиот и растителниот свет. Покрај забавниот, драмските текстови имаат и едукативен карактер. Овие илустрирани драмски текстови придонесуваат да се поттикне имагинативната детска игра, многу значајна во правилниот развој на детската личност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Васка Јовановска
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници56

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 79 МКД
1,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 98 МКД
1,59 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 640 МКД
10,36 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB