Другаруваме со броевите
Тримакс

Другаруваме со броевите

Шифра на артикл: 053504
ISBN: 9786082042824
Код на производителот: 53504
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
3,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој производ е спој на боенка, сликовница и работенка. Производот Ви овозможува да поминете убаво време со децата, да се забавувате и дружите, а истовремено да учите. Во работенката се дадени разновиднизабавни вежби и задачи преку кои децата се запознаваат со броевите од 1 до 10 на лесен и интересен начин. Подготвени се активности со кои ќе научат да препознаваат, да бројат и да пишуваат броеви. Со работенката детето ќе размислува, бои, сече и лепи. На задната корица, со системот ,,пиши-бриши“, децата можат безброј пати да пишуваат и цртаат. Може да се греши, да се брише и повторно да се црта и пишува. Книгата е наменета за дечиња до 7-годишна возраст.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Анита Милевска
Издавач Тримакс
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Peppa Pig
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Julia March
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : DK
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Abbie Headon
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Williams
1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB