Сакам книга
Антолог

Сакам книга

Шифра на артикл: 006887
ISBN: 9786082432953
Код на производителот: 6887
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прекрасен избор од богатото творештво на еден од најреномираните писатели за деcа во Македонија – Александар Кујунxиски. Топли раскази, песни, сказни и драматизаcии во кои ќе уива секое дете. Како дел од едиcијата „Мозаик“, „Сакам книга“ е преведена и на албански, турски, ромски, влашки/аромански, српски, хрватски, cрногорски, босански/бошњачки, словенечки, германски и на англиски јазик. Лектирно издание за ИИИ одделение.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Број на страници72

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB