Има ли и страна петта? Ја бараме каде што има деца.

Има ли и страна петта? Ја бараме каде што има деца.

Шифра на артикл: 093921
ISBN: 9789989299230
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Има ли и страна петта? Ја бараме каде што има деца. Верувам децата сакаат изненадувања, возбудувања, насмевнувања.... Каде? Секаде каде што ѓе ги сретнеш дома, на игралиштата, со другарите. Во училниците, во училишните дворови. Со велосипедите по сообраќајницте. Меѓу излетниците. Во камповите првпат сами на летување – значи пораснати. Во библиотеките, книжарниците, слаткарниците. Во театарските, игроорните дружини. И на детските сцени. На балетските часови. Наградени на математички, литературни, ликовни натрпревари и на феситвалите. Дома и во странство. Дури и на билборди. Ете, со стиховите во оваа книга ја побаруваме и петта страна. На детството. На адресите: „Сите деца се исти, за шетки и игри специјалисти„. Потоа, „Деното е убав кога помагаш и кога си другар„. Потсетуваме – „Децата имаат светски права, да ли доволно се знаат?„. Добро дојдовте на страниците на оваа книга. Ја бараме страната петта. Само каде што има деца! Придружете се!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Васил Мукаетов
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници130

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB