Harry Potter Box Set: The Complete Collection (Children's Paperback)
Академска Книга

Harry Potter Box Set: The Complete Collection (Children's Paperback)

Шифра на артикл: 006756
ISBN: 9781408856772
Код на производителот: 6756
Автор: J.K. Rowling
Достапно веднаш
0 МКД
4.799 МКД
4.799 МКД
77,65 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Есcапе то Хогњартс њитх тхе унмиссабле сериес тхат хас спаркед а лифелонг реадинг јоурнеy фор cхилдрен анд фамилиес алл овер тхе њорлд! Харрy Поттер хас невер евен хеард оф Хогњартс њхен леттерс старт дроппинг он тхе доормат ат нумбер фоур, Привет Дриве. Аддрессед ин греен инк он yеллоњиш парcхмент њитх а пурпле сеал, тхеy аре сњифтлy cонфисcатед бy хис грислy аунт анд унcле. Тхен, он Харрyќс елевентх биртхдаy, а греат беетле-еyед гиант оф а ман cаллед Рубеус Хагрид бурстс ин њитх соме астонишинг нењс - Харрy Поттер ис а њизард, анд хе хас а плаcе ат Хогњартс Сcхоол оф Њитcхcрафт анд Њизардрy. Тхе магиc стартс хере ... Тхесе ирресистибле едитионс, пресентед ин а горгеоус слипcасе феатуринг Хогњартс, аре тхе ессентиал Харрy Поттер. А муст хаве фор еверy cхилд ат тхе старт оф тхе мост магиcал реадинг адвентуре. Тхесе боокс аре то бе треасуред анд реад тиме анд тиме агаин, ас реадерс лосе тхемселвес ин тхе греатест cхилдренќс сторy оф алл тиме.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор J.K. Rowling
Издавач Академска Книга
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници3872

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB