Billy Budd : And Other Tales
Академска Книга

Billy Budd : And Other Tales

Шифра на артикл: 014824
ISBN: 9780451530813
Код на производителот: 14824
Автор: Herman Melville
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
A master of the american short story Included in this rich collection are: The Piazza, Bartleby the Scrivener, Benito Cereno, The Lightning-Rod Man, The Encantadas, The Bell-Tower, and The Town-Hos Story.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Раскази
Автор Herman Melville
Издавач Академска Книга
Јазик Англиски
Повез Мек повез
Година на објавување2010
Број на страници352

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Дино Буцати
200 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
360 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ted Chiang
1.499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB