Откривање на летот
Прозарт Медиа

Откривање на летот

Шифра на артикл: 010506
ISBN: 9786082560458
Код на производителот: 10506
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Откривање на летот е роман за односот помеѓу две сестри, од кои постарата живее со cеребрална парали- за и може да комуниcира само со помош на техноло- гија (таа може да го контролира својот компјутер со движење на оcхите). Романот е пренесен како преплет на роман којшто шеснаесетгодишната Либи го пишу- ва за тринаесеттиот роденден на Софи, и дневникот на Софи, во кој ја опишува влошжената состојба на нејзи- ната постара сестра. Насловот на книгата е исто така насловот на романот на Либи, во кој Либи има форма на јастреб телепатски поврзан со девојка која, како и нејзината сестра, е добар уметник. Преку своето раскажување приказни, Либи станува херојска фигура, а не беспомошна жртва. По смртта на Либи, мајката на девојcхињата и го претставува ро- манот на Софи по што таа го пишува своето последно поглавје, со што ги пренесува гласовите на двете девој- cхиња.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Сузан Гликман
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници222

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB