Опседнатите
Прозарт Медиа

Опседнатите

Шифра на артикл: 042441
Баркод: 9786082560786
Код на производителот: 42441
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Штотуку пристигната од Лондон, Фелиса Вилмер станува центар на внимание во женско религиозно училиште на северот на Буенос Аирес. И тоа поради нејзиниот бунтовнички дух и лошо однесување, „поетската“ аура што ѝ ја даваат нејзините уметнички интереси, совршениот англиски јазик и мистичниот и независен карактер. Барем така ја гледа Лопез, нараторката и протагонистка, со која набргу ќе се спријатели. Двете девојки живеат среде мрачните легенди што се раскажуваат за историјата на училиштето и неколку поконкретни „опасности“ што се наоѓаат во нивната околина. Лопез малку по малку ќе ја открие приказната на Фелиса и причините за нејзиното ексцентрично и самоубиствено однесување, како да е „опседната“ од луѓето околу неа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Бетина Гонзалес
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници159

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 385 МКД
6,23 EUR
Заштеда 30%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB