Островот на чуварот на бурата
Антолог

Островот на чуварот на бурата

Шифра на артикл: 053706
Баркод: 9786082435985
Код на производителот: 53706
Автор: Кетрин Дојл
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Фион Бојл потекнува од фамилија на храбри морепловци, луѓе што го носат океанот во своите очи. Но, Фион никако не може да го надмине стравот од отвореното море. Неговата мајка со години му раскажувала приказни за островот Аранмор, необичното место полно со магија, мистериозни случувања и со необични луѓе. Едно лето Фион пристигнува таму за да го помине летниот одмор. Веднаш штом ќе стапне на островот, почнува да забележува некои необјасниви нешта. Чувствува дека островот го набљудува и го следи во авантурите што ги презема. Еднаш во секоја генерација, Аранмор избира нов чувар на бурата за да му ја довери својата моќ и да ја зачува магијата од непријателите. Време е да се избере нов чувар на бурата. За оваа позиција е заинтересиран младиот и амбициозен Бартли Бизли, кој е подготвен да направи речиси сè. Сепак, кого Аранмор ќе избере за оваа моќна но одговорна позиција?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Кетрин Дојл
Издавач Антолог
Возраст 6+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници233
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 385 МКД
6,23 EUR
Заштеда 30%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.36 MB