Камената девојка
Чудна Шума

Камената девојка

Шифра на артикл: 093720
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Некаде во раскошните убавини на Велмир, меѓу ридовите и долините каде што никакви градови, ниту пак селца не можеа да се забележат во близина, живееше волшебникот кој се трудеше да заборави сѐ, па дури и сопственото име. Скршен и напуштен од најголемата љубов на неговиот живот, Ленора – која исчезнала без трага и глас и никој не знае дали воопшто е жива, волшебникот ги минува своите денови читајќи книги и разговарајќи со многу нетипична соговорничка – една камена статуа. Сѐ до еден ден кога ќе сфати дека мора да го промени својот живот и ќе реши повторно да се занимава со веќе подзаборавената вештина на правење магии… за да ја оживее камената девојка.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Елена Стојкова
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници112
ДимензијаB5

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB