Светулка
Чудна Шума

Светулка

Шифра на артикл: 094159
ISBN: 9786084938453
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Светулка живеела во паркот спроти куќата на мајка ѝ. Таму било побезбедно. Но откако се случува лошата ноќ и ја одведуваат мајка ѝ која ја напаѓа полицијата со бејзбол палка, социјалните служби ја праќаат Светулка да живее со тетка ѝ Гејл. Речиси и не ја познава Гејл, но дознава дека има продавница за костими. Да, Светулка можеби страда од ПТСН, но би можела да се навикне на капење во када, повторно спиење на кревет и носење што е можно повеќе костими на училиште. Но каде е „дома“? Што е „семејство“? Кога сме кај тоа, која е Светулка… и кој костим е вистинскиот? Филипа Даудинг е наградувана авторка на книги за деца, поетеса, музичарка и копирајтерка од Торонто. Има завршено магистерски студии на катедрата за Англиски јазик и книжевност при Универзитетот во Торонто, а исто така е и успешна гитаристка и композиторка со повеќе снимени композиции.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Филипа Даудинг, Елена Стојкова (илустрации)
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници176
ДимензијаA5

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB