Одење по јаже
Издавачки центар ТРИ

Одење по јаже

Шифра на артикл: 002819
ISBN: 9786082304748
Код на производителот: 2819
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Возбудливиот роман Одење по јаже нè води на една живописна авантура по таинствените патеки на детско-младешката мечта. Како вистинска маѓосничка со своето волшебно перо Лижија Божунга го распостила пред нас платното на еден циркус исткаено од изненадувања чинки и неочекувани пресврти. Малата џвезда Марија, ќерка на акробати, против своја волја е оттргната од магичниот циркуски свет и оди да живее „нормален“ жживот кај баба си. Осамена во големата куќа полна со спомени, таа тргнува на едно необично патување... Како што и народната мудрост убаво кажала, одењето по јаже е метафора за жживот исполнет со сериозни предизвици и длабоки преиспитувања. Така и Марија чекори по својот пат, во потрага по рамнотежа, отворајќи ги вратите на минатото и преживувајќи ги драмите кои ќе го обележат нејзиното детство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Лижија Божунга
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници103

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB