По зелени раеви - слезови чаеви

По зелени раеви - слезови чаеви

Шифра на артикл: 003926
ISBN: 9786084613206
Код на производителот: 3926
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
И во најновиот поетски ракопис на Васил Мукаетов, тој во литературата за деца го задрува својот сопствен стил – авторски и содрински, пишувајќи за богатиот свет на современото дете. Содрината ја карактеризираат четири циклуса: Зеленило бликнато, што посадиле никнато, Нивни се и делниците и празниците. Зимските летните и пролетните, Игрите на сите страни така беше и лани, Некои нови случувања и надитрувања.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Васил Мукаетов
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници128

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB