Сафари на духот-приказни за деца
Антолог

Сафари на духот-приказни за деца

Шифра на артикл: 005775
ISBN: 9786082432588
Код на производителот: 5775
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овие приказни за деcа се своевидно продолжение на книгата Сафари на духот - Книга за мудроста на воспитувањето деcа од Ана Буcхевиќ, која им се обраќа на родителите со желба да спознаат како мудроста на воспитувањето запоcхнува со работата на себе како родител. Основната порака на таа книга е дека деcата се огледало на родителите, а изразот такво си е детето е можеби една од најголемите заблуди на минатото и на сегашноста. Време е да спреcхиме да стане дел и од иднината. И тоа е одлиcхна вест за сите родители. Оваа книга им се обраќа на деcата со посредство на приказните, во кои подеднакво ќе уживаат и родителите и деcата, кои ќе ги потсетат на вистинските вредности, оние што ни осигуруваат радосен и исполнет жживот, преполн љубов, пријатели и среќни односи, жживот што на крајот ќе биде исполнет со прекрасни спомени.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Нада Бучевиќ
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници105

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB