Мојата откачена мамичка
Антолог

Мојата откачена мамичка

Шифра на артикл: 005935
Баркод: 9786082433103
Код на производителот: 5935
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
:удесна детска книга: крајно добро напишана, игрива, забавна, смела, хумористична и шармантна. Едноставно одушевувачка! Авторот со неверојатна умешност се става себеси во коата на тинејxер, со таква искреност што ќе им се допадне и на деcата и на возрасните. Двиејќи се низ приказната, постепено, откриваме дека главниот лик, дванаесетгодишната Стела, е врзана за инвалидска количка. Идеите на Стела за тоа што значи да се биде нормален ќе бидат испревртени и таа и читателот ќе сфатат дека самите одлучуваме за тоа какви нешта ќе дозволиме да нè ограничат, но и колку е вано да се биде малку „луд“ одвреме-навреме. Урнебесен поглед на сериозна тема што создава приказна во која ќе уиваат сите членови на семејството!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Гунар Хелгасон
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 30%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB