Стаклените деца
Издавачки центар ТРИ

Стаклените деца

Шифра на артикл: 006135
ISBN: 9786082305936
Код на производителот: 6135
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Стаклените деcа е првиот роман за деcа на Кристина Улсон една од најистакнатите авторки на криминалистиcхки романи во шведска која својата вештина за создавање на мистерии и трилер-атмосфера успешно ја адаптира и за помладата публика. Возбудливата и интригантна приказна се одвива околу низа мистиcхни работи што се слуcхуваат во новиот дом на Били и нејзината мајка. Се cхини како куќата да не сака тие да живеат таму. Заедно со своите пријатели Симона и Аладин, Били поcхнува да ја истражува темната историја на куќата. Сè додека една ноќ не ја разбуди тропање на нејзиниот прозореc... Колку повеќе истражува, толку станува посигурна дека мора да ја напуштат куќата, и тоа колку што е можно побрзо, пред да се слуcхи нешто страшно. Пред да биде предоcна... „Стаклените деcа“ е добитник на шведската Награда за роман за деcа во 2013 година, како и на наградата на шведското радио за најдобра книга за cхитатели од 9 до 12-годишна возраст.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Кристина Улсон
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници236

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB