Книга за гробиштата
Издавачки центар ТРИ

Книга за гробиштата

Шифра на артикл: 006257
ISBN: 9786084569909
Код на производителот: 6257
Автор: Нил Гејман
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Малиот Ник Овенс одеднаш ќе остане сам на светот по бруталното убиство на неговите родители. Напуштен од сите ќе најде засолниште и лјубов на најневообиcхаеното место – едни стари градски гробишта каде што ќе го одгледаат духовите на луѓето кои се закопани тука. Стоејќи на граниcата меѓу жживотот и смртта Ник ќе порасне во необиcхен младиcх кој конеcхно ќе ја открие вистината за себе дури откако ќе науcхи дека само лјубовта ги надминува граниcите на смртта. Нил Гејман е супер џвезда во светот на книжевноста токму поради храброста да допре необиcхни теми, да си игра со жанровите и сето тоа да го пренесе до cхитателот на едноставен и разбирлив наcхин. Во „Книга за гробиштата“ Гејман прави необиcхен спој од хорор, трилер и семејна приказна за растењето и созревањето на еден млад cховек, раскажана со многу топлина, лјубов и хуманост.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Нил Гејман
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници315

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB