Нерешено
Антолог

Нерешено

Шифра на артикл: 007671
ISBN: 9786082433394
Код на производителот: 7671
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Збирка сплетена од 60 песни и 60 сказни за деcа на еден посебен начин. Имено, по секоја песна во збиркава следува кратка сказна во проза – на истата тема како и нејзината претходничкач но, секако, посебна на свој начин. Така, во натпреварот меЌу поезијата и прозата се добива резултатот „нерешено“ (60 песни : 60 сказни). А, кои од нив се подобри, поинтересни, почитливи, позабавни и поуспешни во другиот, позначајниот дел од „дуелот“ – треба да каат, да се произнесат главните „судии“ на секое литературно дело, па и на ова: читателската публика!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници250

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB