Духот во син кадифен фустан
Ад Вербум

Духот во син кадифен фустан

Шифра на артикл: 008483
ISBN: 9786084627777
Код на производителот: 8483
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Девојчето стоеше до прозореcот, гледаше во лавандата, нејзи-ното мало бело лиcе беше сериозно. „Здраво,“ рече Џејн храбро. Девојчето се сврте бавно, малку се насмевна... и исчезна“. Џејн е книен молеc. Па кога ќе остане без книги кај Хилдре¬тови, додека нејзините родители пловат на брод до шкотска, на Џејн наскоро ­ станува здодевно. Потоа, како по пат на магија, на масичката крај нејзиниот кревет се појавува книга – истото се случува и следната ноќ, и следната. Но како и од кого? Трогателна, забавна и здраворазумна приказна.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Мартин Вадел
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници113

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB