Синиот зајак
Синиот зајак
Синиот зајак
Синиот зајак
Темплум

Синиот зајак

Шифра на артикл: 009927
Баркод: 9786084871248
Код на производителот: 9927
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата „Синиот зајак“ содри 65 песни. Преводот е на Пандалф Вулкански, а илустраcиите на Александар Иванов. Во истата едиcија, „Во пет кај вртелешките“ А. Иванов маестрално илустрираше уште две книги: „Глувcи и мачки наопачки“ од Лука Паљетак (превод: П. Вулкански) и „Цветот што носи среќа“ од Михо Атанасовски.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Душко Радовиќ
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници106

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 30%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB