Хотел со големо Л
Бата Прес

Хотел со големо Л

Шифра на артикл: 012070
ISBN: 9786082531168
Код на производителот: 12070
Автор: Шурд Кајпер
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кос е тринаесетгодишно момче, што го раскаува најбизарниот период од неговиот живот. Неговата мајка е почината пред неколку години, а неговиот татко има срcев удар во истиот момент кога Кос го постигнува победничкиот гол на турнирот. Додека татко му на Кос е во болниcа, изгледа дека хотелот што го раководи ќе биде во голем хаос. Но Кос и неговите три сестри немаат намера да дозволат тоа да се случи! Најстарата и најодговорна сестра е Либи. Брик секогаш се облекува во cрно и најдобро се чувствува кога се губи во нејзината музика, а пак Пел секогаш е весело располоена и често е облечена во алиштата на мајка ѝ. Сите четвориcа заедно ќе почнат да го раководат хотелот. Посамата природа ова води кон чудни и апсурдни случки. Всушност излезе дека нивниот татко има длабоки финансиски проблеми. Хотелот е пред затворање. Но деcата наоЌаат моно решение: треба да се победи на натпреварот за убавина, што има голема парична награда. можете ли да погодите која е најубавата девојка од сите?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Шурд Кајпер
Издавач Бата Прес
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници220

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB