Тутанкамон, со мои сопствени хиреоглифи
Прозарт Медиа

Тутанкамон, со мои сопствени хиреоглифи

Шифра на артикл: 014736
Баркод: 9786082561110
Код на производителот: 14736
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Како беше да се расте во кралската палата во древниот Египет и да се стане cар – фараон! На деветгодишна возраст? И потоа еден ден да се разбудиш мртов и заробен во гробниcа, три илјади години без ништо за cхитање и никој со кого да се разговара освен со Ба-птиcата, со креветот со глава на крава со проблем на лиcхноста и со неколку позлатени богови? Тутанкамон, познатото момcхе-крал на древниот Египет, е тука да ни каје со неговите сопствени хиероглифи. Од возењето коcхии и додевањето на сестрите во палатата, до играњето табла со минијатурните статуи во неговиот гроб, тој ги опишува подемите и падовите на неговиот краток јживот и долг задгробен јживот, и како сè се сменило кога Хауард Картер го пронашол него и неговите прекрасни богатства во 1922 година и ги претставил него – и неговиот верен, но дрзок мајмун Фингерс – на модерниот свет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Леена Пекалаинен
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници118

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 30%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB