Гатанки - Катанки
Антолог

Гатанки - Катанки

Шифра на артикл: 035594
ISBN: 9786082432113
Код на производителот: 35594
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Споредувајќи ја оваа обемна збирка од еднострофни гатанки со оние, досега објавените, што го привлекле нашето внимание, доаЌаме до следните заклучоcи: – таа импресионира со зачудувачката бројност (околу 200 гатанки)ч – со свеината на версот и со првичното доивувањеч – со тематската разноликост, која буквално го опфаќа cелиот воспримачки свет на младиот читател. ш…Ќ Версот на Александар Кујунxиски е едноставен и лесен, течен и леерен, најчесто и мошне успешно хуморно обоен, што придонесува за драгоста на творбата, дури и ако се исклучи предметот од опишувањето. Пријатно изненадуваат и различните авторови пристапи кон тој предмет, начинот на кој му го пренесува на детето, на неговиот увид.“ Оливера Николова
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници48

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB