Златко - Златец
Антолог

Златко - Златец

Шифра на артикл: 039276
ISBN: 9786082430621
Код на производителот: 39276
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Романот Златко-Златец од авторот Велко Неделковски, наш мошне продуктивен и сестран творец, е со поднаслов ’серија мини-романи за деца и млади‘ и содржи четири изразито инвентивни и духовито насловени целинки: ’Златко-Златец и Томчуле Мац; Златко-Златец и Мишко од Доцниленд; Златко-Златец и жед за аплаузи; Златко-Златец и четири симцези‘. Четири целинки – во едно виртуозно компонирано литерарно ремек-дело; кое, еве, е вклопено меѓу корици како 20-та книга за деца и млади на овој ’мајстор на пишуваниот збор, а велемајстор на дијалогот‘. Писател што секогаш успева вешто да го ’завитка едукативното во фабуларното‘, а меѓу сè друго – и дискретно да разведри, и да развее смеа и црвенило врз детските обравчиња, и ненаметливо да ги поучи.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Велко Неделковски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB