Грозовилата и дивата зима
Артконект

Грозовилата и дивата зима

Шифра на артикл: 042158
ISBN: 9786084852308
Код на производителот: 42158
Автор: Јана Бауер
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Грозовилата си замина од Страшната шума. Но нејзините пријатели се многу осамени без својата нова другарка. Затоа, тие решаваат да направат воздушен брод и да одат да ја побараат пред да запоcхне долгата, дива зима… Во вториот дел од приказната за Грозовилата повторно ги среќаваме омилените ликови – ејот, вервериcата, бувот, смрдулката… но ќе запознаеме и нови: една вервериcа со cрвена шапка, еден осамен волк, а ќе ја видиме и страшната баба на Грозовилата!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Јана Бауер
Издавач Артконект
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници164

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB