Птицата во мене лета каде што ќе посака
Артконект

Птицата во мене лета каде што ќе посака

Шифра на артикл: 042309
ISBN: 9786084852339
Код на производителот: 42309
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Што да правиш кога имаш чувство дека е невозможно да ги исполниш сите очекувања што другите ги имаат за тебе? Кога се наоѓаш во некоја гранична земја меѓу детството и светот на возрасните и во себе посакуваш нешто што одвај себеси можеш да си го објасниш со зборови? „Птицата во мене лета каде што ќе посака“ на Сара Лундберг е приказна инспирирана од делата на сликарката Берта Хансон, од нејзините писма и записите во нејзиниот дневник. Книгата е наградена со најпрестижното шведско книжевно признание, наградата „Аугуст“ за книжевност за млади.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Сара Лундберг
Издавач Артконект
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници128

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB