Фербонија
Прозарт Медиа

Фербонија

Шифра на артикл: 042442
ISBN: 9786082560755
Код на производителот: 42442
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Фил и Лувија, треба да ја разрешат мистеријата поврзана со некои чудни предмети, кои се појавуваат во инсталациите во Фербонија. Повеќепати си го ризикуваат животот, откриваат неверојатни нешта и сфаќаат дека еден од професорите не е тоа што е. Помогнати од малечкиот Пипер, миленичето кое им го покажува излезот од ситуации кои изгледаат нерешливи, двајцата треба да го спасат светот во кој живеат, и да се соочат со најголемиот земјотрес кој некогаш ја погодил Фербонија. Рекоа за книгата: „Ова е едно перфектно обработено сновидение за спасувањето на Фербонија. Приказна заради која ги издржав сите мои страдања“ – Дариса, шампионката на натпреварот по Сновиденија. „Прекрасен полициски роман! Хрхр! Среќа што Фил се покажа како многу храбар, а Лувија брич итра! Се послужија со сите упатства кои им ги дадов“ – Пипер, небаре милениче. „Јас пак, секогаш мислев дека е тој губитник! Како е можно некој како Фил кој е тапа за фантазирање да собере на едно место толку прекрасни приказни?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Јоана Николае
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници274

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB