Компјутерџии
Антолог

Компјутерџии

Шифра на артикл: 045212
ISBN: 9786086634520
Код на производителот: 45212
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Опис Дополнителни информации Коментари Впечатлив наслов со уште повпечатлива и актуелна содржина. Почнувајќи од првозастапениот расказ „Било…“, кој со пораката потсетува на времињата во кои на еден друг, поинаков начин, учеле и се забавувале бабите и дедовците, па и татковците и мајките на денешните деца, преку „Компјутерџии“ (текст според кој авторот ја нарекол и целава збирка), а во кој веќе се навестуваат и темите, игрите и однесувањата на децата во ова ново, модерно, интернетско и „фејсбуковско“ време, на натамошните страници од книгава следува цел наниз на прозни минијатури инспирирани од денешнината. На тој начин и во тој и таков современ стил на раскажување, однесување, комуницирање и едуцирање, читателите имаат задоволство да проследат педесетина невообичаени, оригинални, инвентивни и досега – барем не на ваков начин – воопшто нетретирани теми за книжевна „обработка“. Сето тоа, овде и сега, може да се согледа и од „Бренд-ови“, и од „Фанови на идоли“, и од „Модерен роденден
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници74

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB