Неуредните: опасниот мајмун
Бата Прес

Неуредните: опасниот мајмун

Шифра на артикл: 045214
ISBN: 9786082531496
Код на производителот: 45214
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Почитуван читателу, ако сакаш, можеш да ги промениш сите имиња во книгата… или да ја читаш без да ги промениш. Ти одлучи! Градот на неуредните може да е многу далеку, но и многу блиску до местото каде што живееш… Еден чуден човек со мајмун дојде во Градот на неуредните. Едно љубопитно девојче почна да го следи мистериозниот човек. Во меѓувреме, како што таа го следеше, почнаа да се случуваат чудни работи во градот. Кој е тој мистериозен човек? Мависел Јенер почнала да пишува уште во раните тинејџерски денови. Денес таа е една од најпознатите авторки за деца и има напишано преку сто книги за деца и тинејџери. Во 2018 година беше во потесен избор за реномираната литературна награда „Ханс Кристијан Андерсен“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Мависел Јенер, Зулал Озтурк
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB