Олгица и дедото вреден милиони
Бата Прес

Олгица и дедото вреден милиони

Шифра на артикл: 048209
ISBN: 9786082531625
Код на производителот: 48209
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот за деца и тинејџери „Олгица и дедото вреден милиони“, првпат објавен во 2014 година, беше едно од врвните изданија на реномираната романска издавачка куќа Editura Arthur. Олгица е дванаесетгодишно девојче, како и секое друго. Во ред, не како сите други: таа е палава, дрска, секогаш е во неволја, нема многу пријатели, а нејзиното семејство е толку поделено што таа не ја препознава тетка ѝ кога ќе се појави на вратата. Не е ни чудо што на Олгица воопшто не ѝ се допаѓа кога треба да помине викенд со својата тетка која штотуку ја запознала. Згора на тоа, Константин, нејзиниот богат, строг и угледен дедо, многу сака да ја види. И тој нема да прифати никакво одбивање. Авторот Алек Молдован е роден 1977 година во Клуж, каде и сега живее. Вљубеник е во литературата за деца, џезот и е доброволец во друштвото за заштита на животните. Завршил филозофија, превел над триесет книги и работел како книжар. После долги години повторно ја почувствувал потребата да пишува и основал свој блог. Го
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Алек Молдован
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници300

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB