Товилиште за пеперутки
Бата Прес

Товилиште за пеперутки

Шифра на артикл: 050036
ISBN: 9786082531861
Код на производителот: 50036
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Што да прави Маја кога со денови и месеци врне снег? Варшава е прекриена со снег речиси до првиот кат на зградите. Во нејзиното училиште нема настава. Таа може да седи дома со родителите и со малата Алис да зјапа во телевизорот. Но, таа оди на село и го истражува мистериозното исчезнување на Нина! Во оваа книга пак ќе се сретнете со добрите пријатели од првата книга „Волшебницата од долниот кат“: Маја, Бабуле, Монтерова, Марек и Мачорот што зборува. Но, нема да откриеме сè! Само ќе кажеме дека Маја ќе падне во центарот на стогодишната војна на пеперутките, ќе ги запознае царицата, царот…. и ќе ја води револуцијата. Ќе биде страшно, забавно и интересно…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Марчин Счигелски
Издавач Бата Прес
Димензија A5
Возраст 5 - 7 години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници326
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB