Заспаниот град
Бата Прес

Заспаниот град

Шифра на артикл: 050040
Баркод: 9786082531816
Код на производителот: 50040
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Еден ден, двете братчиња, петнаесетгодишниот Кристо- фер и малиот Самуел и сестричките-близначки, Ема и Крис- тина, се будат во свет во кој што сите родители се длабоко заспани. Целиот свет страда од мистериозен феномен, со кој ниту децата ниту возрасните не можат да се справат. Нема електричната енергија, нема вода, а уличните банди прават пустош во градот, обидувајќи се да ја искористат ситуацијата. Што е уште полошо, малиот Самуел е киднапиран од непо- знат маж! Браќата и сестрите, навикнати на сите удобности и родителска љубов, мора да се помират со тоа и да се обидат да преживеат. Со надеж дека нивните родители ќе се разбудат наскоро, тие брзо созреваат во светот што полека се распаѓа и станува див… Во Заспаниот град (Spící město, 2019) првиот дел од три- логијата, авторот Мартин Вопенка, прикажува опасен свет во кој децата мораат сами да се борат за својот опстанок. Ова е прв дел од трилогијата, но целосно е самостоен. Во исто вре- ме, овие дела нѐ учат колку е в
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Мартин Валенка
Издавач Бата Прес
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници500

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Заштеда 30%
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 290 МКД
4,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB