Двојниците од темнината
Антолог

Двојниците од темнината

Шифра на артикл: 052138
ISBN: 9786082435671
Код на производителот: 52138
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
По навидум случајна средба со една чудна старица, Борис од неа добива клуч и мошне мала куќичка за кукли. Заедно со своите другари и другарки ја отвораат куќичката и пред нив се прикажува нешто неверојатно: внатре се наоѓаат фигури што личат на нив. Некоја мрачна сила намислила да ги замени нашите јунаци со свои послушни двојници! Борис и друштвото почнуваат борба со злите суштества, а притоа добиваат помош и од една сенка. Ова е возбудлива и морничава авантура на тринаесетгодишни тинејџери кои ќе западнат во средиштето на чудни случувања, на границата помеѓу овој свет и некоја друга димензија. Приказна за силата на пријателството, за важноста на заедништвото и за незаменливоста на искреното другарување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Мореа Баниќевиќ
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB