Љубов голема колку Скопје
Издавачки центар ТРИ

Љубов голема колку Скопје

Шифра на артикл: 053545
ISBN: 9786084892946
Код на производителот: 53545
Достапно веднаш
0 МКД
340 МКД
340 МКД
5,50 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една кутија закопана два метри под земја. Едно старо писмо, медалјон и клуч. Звучи интересно, зар не? Откријте ја мистеријата обвиткана околу најљубовната скопска приказна што некогаш сте ја прочитале. „Љубов голема колку Скопје“ е втора книга за деца и млади од Александра Тодоровиќ. Таа го прифати предизвикот да влезе во временската капсула и оттаму да им купи билети на сите кои сакаат да бидат дел од едно неверојатно патување. А Скопје е љубов и во себе крие многу љубови. Скопје е љубов заради луѓето во него. И секогаш сè е заради љубовта. Таа врзува, ослободува и крева. Затоа Александра Тодоровиќ, која добро го познава Скопје напиша едукативна и интерактивна книга која ќе го разбуди љубопитството на децата, но и суптилно ќе им подметне не само знаење и интерес за она што било, туку и љубов која ќе ги научи како да се грижат за околината и за луѓето во неа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Александра Тодоровиќ
Издавач Издавачки центар ТРИ
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување235
Број на страници48

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB