Магла
Сказнувалка

Магла

Шифра на артикл: 053747
ISBN: 9786086621872
Код на производителот: 53747
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Лондон, 1880 г. Тринаесетгодишниот Клеј е блатар: едно од многуте момчиња што копаат во калливите брегови на Темза во потрага по предмети што ќе може да ги продадат за да преживеат. Еден ден Клеј тргнува да ѝ продаде тарот-карти на претскажувачката од Чудесниот циркус Смит и Спероу и го преминува прагот на циркусот. А, таму, во еден од кафезите, затворен е „последниот жив волк во Обединетото Кралство“. Застанат пред тоа суштество со сребрено крзно и килибарен поглед, не може да им поверува на своите очи. За него, навикнат да ги минува деновите на отворено, без какви било ограничувања, ваквата глетка на тоа величествено животно во малиот кафез, жртва на ѕверските насилија на дресерот Парсон, е неподнослива. Оттогаш Клеј нема да се смири додека Магла не биде повторно на слобода.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Марта Палацези
Издавач Сказнувалка
Возраст 8+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници151
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB