Дружби и тужби
Антолог

Дружби и тужби

Шифра на артикл: 056888
ISBN: 9786082436203
Код на производителот: 56888
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Опис Дополнителни информации Коментари Не само што во сета досегашна завидна книжевна продукција на Александар Кујунџиски „на големо“ е застапен басновидниот исказ, тој е доминантен и пркосен и во оваа збирка. Но за разлика од сите порано објавени книги со басни во проза и стихови, кои беа наменети пред сè за децата од училишна возраст, оваа „Дружби и тужби“ им овозможува дружби со неа (ако треба – и право на тужби!) и на оние кои на своето животно конто нанижале и многу повеќе години; та дури „смеат“ да ги читаат вљубениците во овој литературен вид и од многу поголемата возраст од онаа (од 9-99+) – како што е наведено на корицата. Значи, без ограничување и дискриминирање на оние што ја фатиле и стотата, а храбро и гордо чекорат и потаму...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Боја Мултиколор
Димензија A5
Возраст 9+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници72

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB