Продавница за чудни миленичиња
Прозарт Медиа

Продавница за чудни миленичиња

Шифра на артикл: 059943
ISBN: 9786082561356
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во нашиот древен Охрид живеат близнаците Марко и Марика. Тие многу ги сакаат животните и со сите сили се трудат да им помогнат, поради што дури стануваат асистенти на локалниот ветеринар. Но и покрај сето тоа дома не им дозволуваат да чуваат животни. Еднаш во градот се отвора продавница за миленичиња чиј сопственик ја носи со себе малечката внука Теа. Родителите на девојчето се разведуваат и таа многу тешко го доживува тоа. Наскоро децата откриваат дека во продавницата не живеат само обични животни, туку и сосема чудни суштества чија задача е да им помагаат на луѓето. А тоа значи дека можат да и помогнат и на самата Теа. И од тој момент започнуваат авантурите на тројцата другари и нивните помошници од животинскиот свет. Децата се наоѓаат во разни ситуации, им помагаат на луѓе кои им се сосема непознати, патуваат по градот и околината, правејќи откритија со надеж дека нивната најголема желба наскоро ќе се исполни. Неочекувано на чудните животни им се заканува сериозна опасност и само д
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Елена Обухова
Издавач Прозарт Медиа
Боја Мултиколор
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници268

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
150 МКД
Заштеда 50%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Заштеда 17%
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Disney Books
699 МКД
Sačuvano u omiljne
350 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.46 MB