Прастари сказни за херои, чуда, чудесии и чудовишта разни
Чудна Шума

Прастари сказни за херои, чуда, чудесии и чудовишта разни

Шифра на артикл: 061951
ISBN: 9786085012077
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дванаесет антички митови, дванаесет мошне познати приказни: митот за Сизиф, маките на Тантал, Пандорината кутија, Одисеј и неговите патувања, Орфеј и Евридика, Дедал и Икар, Персеј и Медуза, подвизите на Херкул… и уште неколку други, прераскажани и приспособени за училишна возраст од писателот за деца Ванчо Полазаревски, надополнети со одличните илустрации на Наташа Костовска.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Ванчо Полазаревски, Наташа Костовска (илустрации)
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници52
Димензија20x25cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : L.R. Lam
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB