Приказни за мали авантуристи: Волшебните патувања на Софија
Чудна Шума

Приказни за мали авантуристи: Волшебните патувања на Софија

Шифра на артикл: 093722
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
: „Приказни за мали авантуристи: Волшебните патувања на Софија“ е збирка од меѓусебно поврзани раскази за деца од раноучилишна возраст (па дури и за предучилишна, доколку се читаат пред спиење). Во секој од расказите малата Софија заминува на едно волшебно патување со нејзиниот розов авион – еден, два, три – во нова чудесна авантура. Но, оваа книга е многу повеќе отколку книга за деца. Во неа авторката Екатерина Ширгоска Лена мошне умешно вметнува совети за родителите како да ги воспитуваат своите деца и како да разговараат со нив за одредени тешки прашања и теми. Од тој аспект, книгата може да послужи дури и како своевиден прирачник за родителите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Екатерина Ширгоска Лена, Алексеј Костовски (илустрации)
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници40
Димензија20x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB