Хрониките на госпоѓицата Задутре - Времето на вештерката Никогаш
Прозарт Медиа

Хрониките на госпоѓицата Задутре - Времето на вештерката Никогаш

Шифра на артикл: 062339
ISBN: 9786082561424
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Госпоѓицата Задутре ја запознав многу одамна, уште во времето кога беше малечка и за прв пат си заигра со Времето. Работите тогаш не завршија добро за неа, затоа што нејзиниот вујко Темпус Први, ја изгони во далечните предели на царството, на еден остров сред временскиот вител, далеку од семејството и пријателите, а единствено друштво и беше музиката. Така, госпоѓицата Задутре порасна и стана тинејџерка. Ја сретнав многу подоцна… Скоро и дека не ја препознав со нејзината виолетова коса, асиметричната облека и бунтовниот дух. Ми рече дека има големи планови и мечти. Ми вети вртоглави патувања низ минатото и иднината, ако ќе ја придружувам на нејзиното ново патување. Не можев да ја одбијам и се најдов сред авантура преполна со пирати и сенки, со вештерки и музичари, мрачни предели и возбудливи љубовни приказни. Адина Росети Книгата е наменета за деца од 10 + години.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Адина Росети
Издавач Прозарт Медиа
Боја Виолетова
Димензија A5
Возраст 10+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници340

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB