Кој е денес главен
Бата Прес

Кој е денес главен

Шифра на артикл: 096108
ISBN: 9786082532424
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ника е најмалото девојче во семејството и таа едвај чека да биде главна. И кога ќе се случи тоа? На крајот на книгава! Но, пред да биде главна треба да поминат неколку годишни времиња и треба да направи неколку урнебесни работи, да патува, да си игра, да научи нешто ново и малку да порасне… Духовита и интересна приказна со преубави илустрации. Писателката и поетеса Наташа Конц Лоренцути, од година во година станува сѐ попрепознатлива и попопуларна авторка за млади во словенечкиот литературен простор. Таа во минатото веќе покажа дека е блиска до семејните приказни и анегдоти со сликовницата Какво дрво расте од мачор. Приказните од книгата Кој е денес главен се пријателски и духовити, а настаните се оригинални и мотивирачки. Книгата е совршена и за семејно читање. Ликовниот изглед ѝ беше доверен на младата, но сѐ поактивна и препознатлива уметничка Тања Комадина. Овој пат, нејзините илустрации се живописни и разиграни, во склад со детската живост, а со имагинативните детали не само што го придружуваат, туку и самостојно го надополнуваат текстот на Наташа Конц Лоренцути.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Наташа Конц Лоренцути
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници77

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB